Ознака: Елена Ливриниќ

Ракомет

Македонска ракометна репрезентативка позитивна на ковид-19

Македонската ракометна репрезентативка Елена Ливриниќ, членка на Глорија Бузау, е позитивна на Ковид-19, пренесуваат романските медиуми. Ова е втор случај на коронавирус во женската ракометна лига во Романија, откако претходно […]