Ознака: Елена Петреска

Сцена

Елена Петреска ја доби битката со коронавирусот: За празниците во агонија, 14 дена во болничка постела на Инфективна!

Во недостаток на можности за настапи, пејачката Елена Петреска во последниот период и се посветена на модата и убавината, на фотографирањето, фотосесиите и инфлуенсерството. Повеќе заради разбивање на монотонијата, отколку […]

Сцена

Елена Петреска се повлекува од естрадата: „Потрошив многу енергија стоејќи на погрешна врата“

Пејачката Елена Петреска во интервју за точка.ком.мк потврди дека се повелекува од естрада и дека ќе се посвети на класичната музика. Таа вели дека потрошила многу енергија на погрешна врата. […]

Сцена

Елена Петреска се преполови, изгледа прекрасно

Македонската пејачка Елена Петреска откако го порасна детенцето, реши да се врати во музичките води, а направи и голема трансформација на изгледот, со тоа што ослабе до непрепознатливост.Таа денеска во […]

Сцена

Мaкедонска пејачка стана мајка по втор пат

Македонската пејачка Елена Петреска денеска се породи и стана мајка на малечката Софија.Таа радосната вест ја објави на социјалните мрежи. „Денеска во 15.05 часот, Михаел си доби сестричка! Добредојде Софија. […]