Ознака: елена ристевска

Издвојуваме

Елена Ристеска со нова песна посветена за својот покоен татко, но и реклама за „ЕРА“

Од денес и официјално е пуштен во продажба „ЕРА“ ширум светот Елена Ристеска музиката ја стави во втор план, па започна нов сопствен бизнис. Имено, како што е познато, Ристеска […]

Сцена

Зоран Василевски нападнат од асистентката на Елена Ристеска: Ме фати за врат, инцидентот го пријавив во полиција

Eстрадниот новинар Зоран Василевски од 1ТВ беше нападнат пред познат скопски ресторан од асистентката на Елена Ристеска – Елеонора Неделковска. Повикната е полиција и се очекува расчистување на случајот. „Сакавме […]

Сцена

Што прави Елена Ристеска?

Скоцкана како и обично, со парчиња гардероба и впечатливи детали кои доликуваат на Големото Јаболко, шета и се забавува. А, дали договара и работни ангажмани ќе почекаме да се пофали […]

Сцена

Елена Ристевска жешка со длабоко деколте

Елена Ристеска уште еднаш докажа дека е најзгодната и најубавата македонска пејачка. Таа последно имаше настап во Охрид, каде облече раскошна бела тоалета од тантела. Елена целиот акцент го стави […]

Сцена

Елена Ристевска и Тодор Стефанов во заедничка соработка за неговата нова песна

Младиот македонски пејач, Тодор Стефанов ја издаде и својата трета песна.  Како што кажува самиот, композицијата е негова, текстото го работел заедно со познатата македонска пејачка Елена Ристевска, а аранжманот […]

Фото

Фото: Елена Ристевска како роднина на Боб Марли

Македонската пејачка Елена Ристевска на социјалните мрежи ја постираше оваа фотографија за која самата се опиша дека изгледа како роднина на реге легендата Боб Марли.  Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот […]