Ознака: Елена Ристеска

Сцена

Елена Ристеска искрена: Ако не најдам партнер, планирам да си посвојам детенце

Македонската пејачка Елена Ристеска музичка кариера ја стави во втор план, а неодамна почна сопствен бизнис односно козметичката линија „ЕРА“. Пејачката гостуваше во естрадниот магазин „Бекстејџ“ каде што зборуваше за […]

Сцена

Нема да ве остави рамнодушни: Елена Ристеска објави фотографија со нејзиниот татко

Нашата популарна пејачка не сака да зборува многу на оваа тема но затоа вчера на Инстаграм сопдели емотивна фотографија од нејзиниот татко и напиша дека многу и недостасува.Елена Ристеска минатата […]

Сцена

ГОЛЕМО СРЦЕ: Овие македонски пејачи ќе му помогнат на Марко Чаласан!

Марко Чаласан, 16-годишното чудо од дете, се соочи со најтешките животни моменти. Неговата мајка почина по битката со ракот, а тој сега живее сам, со оглед на тоа дека таа […]

Сцена

Елена Ристеска се збогуваше со починатиот колега

Нашата позната пејачка Елена Ристеска во 2007 година ја сними песната „Љубав није за нас“ со популарната група „Регина“.По ненадејната смрт на басистот на групата, Денис Чабриќ, пејачката објави емотивен […]

Сцена

Поранешниот сопруг на Елена Ристеска повторно се жени!

Иако   неодамна се разведе од познатата пејачка Елена Ристеска, Боја ивановски повторно  стапнува на лудиот камен.Иако  поминаа само 4 месеци откако се разведе со  Елена Ристеска, на Бојан Ивановски  се […]