Ознака: Елена

Занимливости

ЕЛЕНА: Откријте го значењето на името и луѓето кои го носат

Елена е многу често име во нашата земја. Се верува дека ова име потекнува од грчкото „Елене, Хелене“ изворно од „hele“ што значи „сончева светлост, сјајна, блескава“. Според хеленската легенда, […]

Сцена

СЕКОЈА ЧЕСТ: Мартија, Антониа и Елена во финалето на „Пинкови ѕвездички“

Во полуфиналето на „Пинкови ѕвездички“ настапија 17 натпреварувачи, а од нив 15 влегоа во големото финале.  Публиката донесе конечна одлука, со натпреварувањето не продолжуваат Теодора и Алма. Во финалето се […]