Ознака: Еленко Миланов

Македонија

Во случајот “Диво насеље“ нема докази за тероризам, тврди адвокатот Миланов

Со исказ на адвокатите од одбраната во Апелацискиот суд во Скопје денес продолжи јавната седница по жалбите на 33-та осудени лица за крвавата престрелка во кумановско Диво насеље. Според адвокатот […]

Македонија

Адвокатот Еленко Миланов гарантира дека МВР го има бројот на Груевски

Во синоќешната емисија “Топ тема“ Еленко Миланов, еден од адвокатите на Никола Груевски изјави дека Груевски го исконтактирал и му кажал дека на тој телефон може да го контактира, а тој тоа […]