Ознака: Елен Конве-Муре

Вести Македонија

Потпретседателката на францускиот сенат во посета на земјава

Потпретседателката на сенатот на Франција, Елен Конве-Муре, денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Македонија. Таа во Скоје ќе има средби со претседателот на собранието, Џафери, со претставници […]