Ознака: Елза Солберг

Вести

НОРВЕШКАТА ПРЕМИЕРКА СОЛБЕРГ ПОД ИСТРАГА ЗАШТО ГИ ПРЕКРШИЛА КОВИД МЕРКИТЕ СО СЕМЕЈНАТА ПРОСЛАВА НА СВОЈОТ РОДЕНДЕН

Норвешката премиерка Елза Солберг се наоѓа под истрага откако се дозна дека таа и нејзиното семејство ги прекршиле рестриктивните мерки што земја ги воведе за да се спречи ширењето на […]