Ознака: Елизабета II

Занимливости

7 метри раскош, 3.000 светилки и црвено – за среќа: Вака изгледа величествената елка на британското кралско семејство

Кралицата Елизабета II и нејзиниот сопруг принцот Филип, одлучиле овогодишните празници да ги поминат во замокот Виндзор, а традиционалното китење на елката е во тек. Оваа традиција потекнува од 18-ти […]