Ознака: елизабета

Вести Свет

За кралицата Елизабета сме само Република Македонија

Нејзиното Височество кралицата Елизабета ги прими акредитивните писма на новиот македонски амбасадор во Велика Британија, беше објавено на официјалниот Твитер профил на кралското семејство. “Кралицата ги прими акредитивните писма од […]

Вести

Честитка по повод Денот на независноста на Македонија од кралицата Елизабета Втора

Англиската кралица испрати честитка до претседателот Ѓорѓе Иванов по повод Денот на независноста на Македонија.– Ми причинува огромно задоволство да ви испратам најтопли честитки за прославата на вашиот Ден на […]

Сцена

Кралицата Елизабета II е болна

Кралицата Елизабета II ја откажа посетата на Велс  откако имала стомачни тегоби односно бактерија во стомакот. Кралицата која е во својата  86 година според сомневањата има гастроентеритис, па затоа ги […]