Ознака: Елизабет тејлор

Сцена

Безвременска убавина – 81 година од раѓањето на Елизабет Тејлор

На денешен ден (27.02), во 1932 година во Heathwood, Лондон родена е Елизабет Тејлор, една од најпознатите светски филмски ѕвезди. На 3 годишна возраст почнува да се интересира за танц […]

Фото

Единствената гола фотографија на Елизабет Тејлор

Ова е единствената фотографија на која легендарната актерка Елизабет Тејлор позирала гола.   Кога се соблекла пред фотообјективот, Тејлор имала 24 години. Фотографијата е објавена прв пат во јавноста. Нејзе ја купил […]

Сцена

Откриени шокантни детали околу најпознатиот холивудски пар

Неодамна во јавноста излегоа некои детали за вистинскиот однос помеѓу актерката Елизабет Тејлор и нејзиниот сопруг Ричард Бартон кој имено беше и нејзината најголема љубов.   DailyMail објави некои делови […]