Ознака: еликсир

Сцена

Секое утро го пиела еликсирот на младоста и виталноста: Запознајте се со тајната на убавината на Мерилин Монро

Во интервју дадено за „Meri Kler“ во 1960-та година, зборувала за тоа дека сака да јаде сè. На врвот од својата кариера, Мерилин Монро била една од најубавите жени на […]

Нега и убавина

Кокосова вода – природен еликсир за вечна младост

Кокосовата вода е природен еликсир за вечна младост, тврдат индиските научници. Освен ефектот на подмладување, кокосовата вода прави чуда кога станува збор за ослободувањето од вишокот на килограми. Кокосовата вода […]

Живот

Косата ќе ви расте како луда, а видот ќе ви биде како на орел: Три лажици дневно од овој еликсир и ќе се случи чудо!

Многумина од нас имаат проблеми со косата, а и ослабен вид. Природата ни  нуди решение и  за овој проблем. Се што  треба е да ја земете оваа смеса полна  здрави  […]

Живот

Природен еликсир кој секоја жена МОРА да го проба

Подмладувањето на лицето, телото и целиот организам не може да се состои само од козметички постапки, туку неопходно е да се комбинираат неколку методи. После користењето на овој елексир се […]