Ознака: Елиф Елмас

Македонски фудбал

Елмас ја нокаутира Словенија, 2:0 за Македонија

Со двата гола на Елиф Елмас, Македонија е пред голема победа против Словенија во 7 коло од евроквалификациите. Фудбалерот на Наполи го совлада Облак во 50 минута (асистент Пандев) и […]