Ознака: елка

Сцена

Доживеа семејна трагедија, а сега го покажа луксузниот дом- тоа што го има покрај елката Лазиќ го немаат ниту Цеца ни Карлеуша

Пејачот Дарко Лазиќ поминува низ најтешкиот период од својот живот. Инаку откако тој го загуби својот татко пред две недели откако не успеа да ја издржи операцијата за стеснување на […]

Живот

Најтажната елка на светот – накитена е со сеќавања на големата трагедија која го расплака светот

Оваа новогодишна елка до половина е декорирана со украси, а на другата половина се наоѓа список од жртвите. Иако дочекот на новата 2021 година поради пандемијата ќе биде малку поразлична, […]

Занимливости

7 метри раскош, 3.000 светилки и црвено – за среќа: Вака изгледа величествената елка на британското кралско семејство

Кралицата Елизабета II и нејзиниот сопруг принцот Филип, одлучиле овогодишните празници да ги поминат во замокот Виндзор, а традиционалното китење на елката е во тек. Оваа традиција потекнува од 18-ти […]

Вести

Дортмунд: Поставена најголемата елка на светот

Градот Дортмунд во западна Германија за многумина е најпознат како дом на фудбалскиот клуб Борусија, но последниве години е сè попознат и како место каде се поставува најголемата елка на […]

Занимливости

Како да направите новогодишна елка од тестенини?

Новогодишната елка од тестенини е прилично лесна за изработка, евтина и убава. Погледнете како да ја направите оваа златна елка направена од макарони во форма на панделки. Како да направите […]

Занимливости

Празниците и се претвориле во пекол: Откако ја донела новогодишната елка во домот од неа почнале да излегуваат страшни работи

Повеќе од 100 богомолки го нападнале домот на една жена во Вирџинија откако таа ја донела својата новогодишна елка во домот. Како што пренесуваат тамошните медиуми станува збор за Моли […]

Занимливости

30 часа ја китела елката инспирирана од „Убавината и ѕверот“, резултатот е фамозен

Обожавателка на приказните на Дизни, Сиан Тесдејл од Свонси, поминала 30 часа во украсување на новогодишна елка инспирирана од „Убавицата и ѕверот“. Оваа 29-годишна жена три дена по осум часа […]