Ознака: елка

Сцена

Пејачката Емина Јаховиќ ја накити елката

Емина Јаховиќ после разводот со сопругот Мустафа Сандал ужива во врската со новиот избраник милионерот Садетин Саран, а колку силно ги исчекува празниците покажува фотографијата која ја сподели на Инстаграм. […]

Живот

Вечерва ќе светне елката на плоштадот во Скопје

Во 19 часот вечерва ќе се запалат светилките на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“ и истовремено ќе се отвори новогодишната населба, наречена Винтерленд. Со тоа почнува празничниот амбиент во градот, во […]

Живот

Во пресрет на празниците, не е сеедно каде ја поставувате елката

Времето на празниците може да биде многу стресно како за домашниот буџет така и за припремата и еуфоријата. Фенг шуи не само што помага во украсувањето на домот и придонесува […]

Занимливости

Рекордна низа од светилки и ѕвезда од половина тон на елката во Њујорк

Низа од светилки долга осум километри и ѕвезда од 450 килограми за врвот ќе ја красат новогодишната елка пред центарот „Рокфелер“ во Њујорк, која е висока 22 метри. Како што […]

Занимливости

Еве каде треба да стои елката според правилата на Фенг шуи

Древната кинеска техника за уредување на просторот, Фенг шуи препорачува за време на новогодишните празници домот да ви биде украсен со боите на оганот, за да се привлече таква енергија.Токму […]

Сцена

Елката на Јелена Карлеуша мора да биде поразлична од сите

Иако до Новата година не делат само уште неколку дена, српската поп-дива Јелена Карлеуша и нејзиното семејство, дури сега најдоа време за да го украсат својот дом во новогодишен амбиент.А […]

Сцена

Детска бајка: Ѕирнете во нејзиниот новогодишно украсен дом

Тоа дека пејачката Сека Алексиќ умее својот дом да го украси толку убаво што и најголемите дизјнери ќе ѝ звидат е познато уште одамна.Меѓутоа, откако стана мајка особено обрнува внимание […]