Ознака: елка

Сцена

Меланија ја чува традицијата: Погледнете како првата дама на САД се подготвува за празниците во Белата куќа

Првата дама на САД, Меланија Трамп денеска ја продолжи долгогодишната традиција и ја прими официјалната божиќна елка во Белата куќа.Таа и синот Барон ја примија шест метри долгата елка од […]

Сцена

КАКО ВО БАЈКА: Ќе се воодушевите кога ќе видите како Сека Алексиќ го украси домот!

Ќе се воодушевите кога ќе видите како Сека Алексиќ го украси домот!Сека Алексиќ го украси својот дом а оваа година нејзиниот сопруг и таа празниците ги слават со својот син […]

Сцена

Цеца и Анастасија ја накитија елката… Погледнете како изглда

Подготвени  за новогодишната ноќ.Во  семејството  Ражнатовиќ почна новогодишната еуфорија. тие веќе ја украсија новогодишната елка и  како и  секоја година се пофалија со  фотографија  на социјалните мрежи.  Во  семејството  Ражнатовиќ […]

Живот

Наместо убава елка, во кутијата имало ИСКУБАНО СТРАШИЛО

Фотографиите што го рекламираат производот на интернет често не одговараат со вистинскиот производ.Ова на своја кожа го искуси 22-годишната Зои МекАлистер од Глазгов, која одлучи да купи божиќно дрвце. Наместо […]

Занимливости

Еве како правилно да ги ставите светилките на новогодишната елка!

Украсувањето на елката е семејна традиција и сите имаме домашни навики и ритуали што ги негуваме со години.Сепак, тоа не значи дека некогаш не грешиме или пак не си го […]

Локална самоуправа

Вклучена централната елка на плоштадот Македонија

Со концерт и изведба на новогодишни песни на хор составен од 180 ученици од повеќе средни училишта на Градот Скопје, вчера /02.12.2016 година, петок/ беше вклучена централната елка во Скопје […]