Ознака: Елма Синановиќ

Сцена

„Нема да се смирам додека не оди во затвор“: Познатата пејачка го тужеше Саша Поповиќ

Пејачката Елма Синановиќ поднела кривичина пријава против некогашниот сопственик на „ Гранд“, Саша Поповиќ за наводен долг од 2000та година, а пред две години одлучи таа тужба да ја обнови. […]

Сцена

Погледнете како изгледа пејачката Елма која се повлече од сцената кога беше на врвот од кариерата!

Пејачката Елма Синановиќ родена е во Нови Пазар, а откако  матурирала  се појавила на натпревар за пеење и  го освоила првото  место. По успехот на фестивалот го снимила својот прв албум […]