Ознака: елон маск

Издвојуваме Технологија

Елон Маск твиташе за Биткоинот и за Доџ, се очекува ново рушење на рекорд во цената

Елон Маск твиташе за Биткоинот како и за Доџ, се очекува ново рушење на рекорд во цената. Доџ коинот веднаш реагираше и поразна за 20 проценти. Овој човек очигледно има […]

Технологија

“SpaceX” лансираше во орбитата сателити со кои ќе овозможи користење на интернет од вселената

“SpaceX” лансираше во орбитата сателити со кои ќе овозможи користење на интернет од вселената. Нема крај на иновативноста на Илон Маск. Како што беше денеска известено на Јутјуб, со видео […]

Вести Технологија

Еден твит на Елон Маск им нанесе 13 милијарди долари штета на акциите на Тесла

Еден твит на Елон Маск им нанесе 13 милијарди долари штета на акциите на Тесла Компанијата Тесла на Елон Маск загуби 14 милијарди американски долари (11,2 милијарди фунти) од својата […]

Вести

Џеф Безос и Елон Маск спечалија од кризата

Џеф Безос и Елон Маск спечалија од кризата Во САД над 20 милиони американци ги загубија своите работни места како последица на КОРОНА ВИРУС ПАНДЕМИЈАТА. Истовремено комбинираното богатство на милијардерите […]