Ознака: Ел Пасо

Свет

Починаа уште двајца, бројот на загинати во масакрот во Ел Пасо се зголеми на 22

Бројот на загинати во масакрот во американскиот град Ел Пасо, Тексас, од вчера се искачи на 22, откако две повредени лица им подлегнаа на повредите. Д-р Стивен Флаерти од Медицинскиот […]

Свет

Монструмот од Ел Пасо оставил расистички манифест (ВИДЕО)

Најмалку 20 лица се убиени, а 26 се повредени со прострелни рани, кога вчера 21-годишниот Патрик Касиус со калашников влетал во трговскиот центар во Ел Пасо, Тексас. Тој влегол во трговскиот […]