Ознака: Ел Салвадор

Вести

Земјотрес од 6,6 степени

Земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала денеска го потресе регионот кај брегот на Ел Салвадор, а службите за вонредни ситуации во централноамериканската земја соопштија дека нема првични […]