Ознака: Ел Чапо

Вести

Мексиканскиот нарко бос Ел Чапо го изгубил помнењето

Адвокатите на мексиканскиот нарко бос Хоакин Гузман познат како “Ел Чапо”, тврдат дека неговото ментално здравје се влошува во американскиот федерален затвор во Њујорк поради рестриктивните мерки кои се применуваат […]

Вести

Синот на мексиканскиот наркобос Ел Чапо ослободен

Синот на мексиканскиот нарко бос Хоакин Гусман (Ел Чапо) , Хесус Гусман, кој во понеделникот беше грабнат во морското летувалиште Пуерто Валарта, во петокот вечерта бил ослободен, јави неговото семејство, […]