Ознака: Ел Шарави

Меѓународен фудбал

Липи: Ел Шарави ме потсетува на Дел Пиеро

Поранешниот репрезентативец на Италија, Марчело Липи смета дека стилот на игра на талентираниот Стефан Ел Шарави е ист како оној на Дел Пиеро во најдобрите денови од неговата играчка кариера. […]

Меѓународен фудбал

Ел Шарави: Победата над Јуве нема цена

Младиот напаѓач на Милан верува дека неговиот тим може да дојде до победа во дербито на колото од Италијанската Серија „А“ лига против Јувентус. 20-годишниот Ел Шарави е најсветлата точка […]

Меѓународен фудбал

Ел Шарави му се заблагодари на Алегри

Популарниот „Фараон“ изрази благодарност до Масимилијано Алегри поради тоа што му даде безрезервна поддршка и успеа да го претвори во гол-машина од почетокот на шампионатот. Младиот италијански напаѓач веќе постигна […]