Ознака: ембарго

Вести

Вториот човек на американската дипломатија се сретна со Мицевски, ама не и со Мицкоски

Заменик американскиот државен секретар Џон Саливан денеска во Скопје се сретна со македонскиот државен врв и со македонски пратеници, но не и со лидерот на опозициската ВМРО – ДПМНЕ Христијан […]