Ознака: емигранти

Црна хроника

Во Ваксинце се откриени 51 емигрант кои се влезени во земјата нелегално

Во Ваксинце се откриени 51 емигрант кои се влезени во земјата нелегално На 14.06.2020 во с.Ваксинце, кумановско, од полициски службеници бил извршен претрес во домот на Т.Ќ.(59), при што биле пронајдени […]