Ознака: Емилијано Сала

Меѓународен фудбал

Не може да го прежали братот: Една година од смртта на фудбалерот Сала, а од овие фотографии на неговата сестра ќе заплачете

Аргентинскиот напаѓач, Емилијано Сала, пред точно една година го загуби животот во авионска несреќа од Нант кон Кардиф каде требаше да му се придружи на истоимениот англиски фудбалски клуб. Но, […]

Меѓународен фудбал

Јавноста во шок: Се појавија фотографии од телото на Сала во мртовечница

Семејството на трагично починатиот фудбалер Емилијано Сала и полицијата најавија истрага, затоа што во јавноста се појавија фотографии од тело, за кое се тврди дека е на фудбалерот и дека […]

Меѓународен фудбал

Тешки зборови кои ќе ви го распараат срцето: Сестрата на Сала собра сила и се збогува со својот брат откако беше идентификуван

Денеска светот официјално се збогува со фудбалерот Емилијано Сала откако беше идентификувано неговото тело кое настрада пир уривање на неговиот авион во море. Сестрата на фудбалерот Ромина Сала на својот […]

Вести

Извлечено едно тело од урнатиот авион во кој беше фудбалерот Сала, се чека обдукција

Три дена откако приватните истражувачи го пронајдоа авионот на фудбалерот Емилијано Сала, англиските медиуми експресно ја објавија веста дека доцна вчера било извлечено едно тело од авионот кој е потонат […]

Сцена

Таткото на Сала скршен од болка откако дознал дека авионот е пронајден

Таткото на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала, чиј авион на враќање од Нант кон Кардиф се урна во англискиот канал, бил скршен од болка откако приватните истражители објавија дека го пронашле […]

Меѓународен фудбал

ВЕЌЕ ГО ПРОГЛАСИЈА ЗА МРТОВ: Минута молк на дуелите од Премиер лигата во спомен на Сала

Веста дека потрагата по Емилијано Сала и пилотот Дејвид Иботсон е прекината, практично значи дека фудбалскиот свет бавно и мачно ја прифаќа веста за трагичниот крај на двајцата. Од Премиер […]

Сцена

НЕМА НИКАКВА ТРАГА: Прекината потрагата по фудбалерот Сала, полицијата со сочувство до најблиските

Потрагата по фудбалерот на Кардиф, Емилијано Сала и пилотот Дејвид Еботсон беше прекината. Од полицијата на островот Гернзи соопштија дека операцијата била прекината без да биде пронајдена трага од авионот […]