Ознака: емил ботев

Балкан

Бугарски сеизмолог ги смирува скопјани: Нема да има посилни земјотреси

Познатиот бугарски сеизмолозг и признат научник, професорот Емил Ботев, во интервју уверува дека во Скопје нема да има посилни земјотреси, но предупредува дека не може да исклучи силен потрес во […]