Ознака: емил димитриев

Вести

Димитриев: Избирачкиот список е материја на која постојано треба да се работи

Информиран сум дека предмет на разговори помеѓу политичките партии е и новиот обид за дополнително прочистување на Избирачкиот список (ИС), кој претходно беше ставен и на јавен увид и доставуван […]

Вести

Граѓаните на Петровец имаат најголем бенефит од одличната соработка меѓу општината и Владата

Општина Петровец е уште еден доказа дека кога има добра соработка помеѓу централната власт и локалната, најголем бенефит имаат самите граѓани. Премиерот Емил Димитриев кој денеска присуствуваше на отворањето на […]

Вести

Димитриев: Различностите во Македонија се наша предност

Во рамките на рамазанските пости синоќа во Велес се одржа ифтар-вечера, која ја организира велешкиот градоначалник Славчо Чадиев.Премиерот Емил Димитриев, кој присуствуваше на вечерата, упати честитки до исламските верници за […]

Вести

Димитриев: Благодарност до Ставрески, даде огромен личен влог во развојот на државата

Зоран Ставрески е личност кој покажа на дело како се сака Република Македонија. Многу примери од неговиот ангажман,  посветена работа и постигнати резултати го говорат тоа, како и фактот што […]

Вести

Димитриев: Владата е континуирано посветена на унапредување на реформите

За реализација на оваа програма се потребни силни и способни кадри, со знаење и вештини, искуство и образование, како што е кадарот што денеска го предлагам за нов министер за […]

Вести

Димитриев: Миновски располага со соодветен капацитет да ја извршува функцијата министер за финансии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Емил Димитриев во своето обраќање пред  пратениците во Собранието кои денеска треба да го констатираат досегашниот прв човек на УЈП, Кирил Миновски за нов министер […]

Локална самоуправа

Димитриев: Изградбата на училиштето во Хром ќе заврши навреме

– Верувам дека ќе биде испочитуван планираниот рок за завршување со градба на подрачното Основно училиште Димитар Поп Георгиев Беровски во населбата Хром, оцени премиерот Емил Димитриев по денешниот увид […]

Вести

Димитриев: Нови 74 училишта, 410 реконструирани

– Верувам дека ќе биде испочитуван планираниот рок за завршување со градба на подрачното Основно училиште „Димитар Поп Георгиев Беровски“ во населбата Хром, оцени премиерот Емил Димитриев по денешниот увид […]