Ознака: емил димитриев

Вести

Честитка од Димитриев по повод еврејскиот празник Ханука

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите Емил Димитриев, по повод големиот еврејски празник Ханука, упати честитка до претседателот на Еврејската заедница Берта Романо-Николиц и до членовите […]

Вести

Честитка од премиерот Димитриев по повод Денот на наставата на турски јазик

Премиерот Емил Димитриев лично и во име на Владата на Република Македонија го честита 21 декември – Денот на наставата на турски јазик на турската етничка заедница во земјава.– Одбележувањето на […]

Вести

Димитриев: Политичките субјекти да ги прифатат резултатите бидејќи нема бегање од волјата на граѓаните

Со оглед на тоа што предизборната кампања помина во одлична атмосфера, без никакви нарушувања на она што се вика кодекс на однесување во предизборието, очекувам и денешниот ден – денот […]

Вести

Премиерот Димитриев го оствари своето гласачко право

Премиерот задолжен за спроведување на изброите Емил Димитриев денес во Пробиштип го оствари своето гласачко право.Премиерот задолжен за спроведување на изброите Емил Димитриев денес во Пробиштип го оствари своето гласачко […]

Вести

Димитриев: Сите погубни сценарија на Зaев ќе се срушат на 11 декември

Кандидатот за пратеник, Емил Димитриев и носителот во изборната единица 3, Илија Димовски денеска остварија средба со граѓаните на Македонска Каменица на која се зборуваше за досега спроведените мерки и […]

Вести

Димитриев на средба со членовите на ДИК: Исполнети сите услови за фер избори

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска имаше средба со членовите на Државната изборна комисија, на која присуствуваа и дел од членовите на Владата […]

Вести

Димитриев: Пробиштип ќе добие експресен пат, изградба на пат до ски центарот Пониква

Почеток на идната година ќе започнеме со градба на новиот експрсен пат Штип-Кочани, првата фаза е Штип-Пробиштип, втората фаза е Пробиштип-Кочани. Постапката е завршена. Пробиштип ќе добие експресен пат со […]

Вести

Димитриев: Кранфилд Фаундри ќе донесе нови 250 вработувања за општина Пробиштип

Во јуни започнува со работа новата фабрика во индустриската зона Неокази Кранфилд Фаундри. Тие веќе започнаа со првите вработувања, се планира да вработат 280 луѓе, истакна генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ […]