Ознака: Емил Павлов

Останати спортови Спорт

Најдобрите на колена пред Македонецот: Павлов најдобар во карате Премиер лигата!

Македонскиот каратист Емил Павлов успеа да слави во финалето на силната Премиер лига во Москва, откако беше подобар со 3-1 од Ерај Самдан од Турција. Импресивно е тоа што на […]