Ознака: емил јакимовски

Вести

Две кривични по итна постапка за Емил Јакимовски и осум дена притвор

Две кривични по итна постапка за Емил Јакимовски. Судот му одреди и осум дневен притвор на Емил Јакимовски поради тоа што постоела опасност од бегство. „На ден 18.01.2020 од страна на […]

Вести

Обвинителство побара притвор за Емил Јакимовски

Еве ги најновите информации во врска со случајот на Емил Јакимовски познат и како Гусарот… Основното јавно обвинителство бара да му се определи мерка притвор на осомничениот Емил Јакимовски, кој […]

Вести

Приведен е Емил Јакимовски

Приведен Емил Јакимовски, човекот кој им се закануваше на Искра Коровешовска, уредник на Алфа ТВ и новинарката Мери Јордановска кои јавно обелоденија за закани и навреди кон нив, упатени од […]

Вести

Хелсиншки бара да се активира условната казна на Емил Јакимовски

По заканите кон новинарката Мери Јордановска, но и кон вработени и директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска-Јанковски, Хелсиншкиот комитет за човекови права бара да се активира условната казна што ја […]