Ознака: Емина Јаховик

Сцена

Емина Јаховиќ сподели фотографија со поранешниот сопруг и го откри поводот за нивното смирување

Српската пејачка Емина Јаховиќ и нејзиниот поранешен сопруг, турскиот пејач Мустафа Сандал се повторно заедно. Откако парот се разведе во јуни минатата година и пејачката ја започна турбулентната врска со […]

Сцена

Тоа што се случи во судницата на денот на разводот ќе ве остави во неверување

Иако пејачката Емина Јаховиќ во февруари годинава во отворено писмо потврди дека се разведува од турскиот пејач Мустафа Сандал за прв пат во емисијата кај Огнен Амиџиќ откри детали од […]