Ознака: Емин Унџел

Црна хроника

Почина Емин Унџел – легендата на македонскиот хумор

Синоќа почина легендата на македонскиот хумор, Емин Унџел, препознатлив како Сељим Сељими.Тој беше дел од екипата на хумористичната емисија „Хихирику“, што се емитуваше на Македонското радио.  Тој беше дел од екипата […]