Ознака: емин ѓулен

Вести

Емин Ѓулен: Лидерот на СДСМ да објасни како ја замислува целата приказна околу двојазичноста

По повод идејата на лидерот на опозицијата Зоран Заев за воведување на двојазичност на целата територија на Република Македонија, во телефонски разговор за ТВ НОВА се огласи  професорот Емин Ѓулен.Тој […]

Колумни

Ние другите

Една поранешна пратеничка од Република Турција, при една посета на Република Македонија, изјави дека во државите во целиот свет постојат мнозински и малцински заедници, единствено во Република Македонија постојат мнозинска […]