Ознака: емисија

Сцена

Врие на Твитер: Американски водител му порача на Амиџиќ – „ти си идиот!“

Американецот Енди Коен, водител на емисијата „Види што се случува: Во живо“, го нападна Огњен Амиџиќ дека ја украј неговата идеја за емисијата „Ами Џи шоу“.-Вечерва некој на Твитер ми […]

Вести

Политичари се степале во студио: Летале чаши и тупаници, водителката едвај избегала!

Ова не е прв пат темпераментноста на грузиските политичари да се претвори во тепачка во програма во живо.Имено, пратеници од две политички партии од Парламентот во Грузија по жестока расправија […]

Сцена

ВИДЕО: Нема да поверувате што Јована Јоксимовиќ му порачала на камерманот во емисија во живо

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, водителката Јована Јоксимовиќ, му се обрати на камерманот во емисијата во живо.Имено, на Јована не ѝ се допаднало тоа што е во крупен кадар, па одлучила […]

Сцена

Колку е само безобразен: Огнен Амиџиќ водел емисја во маица со тотално луд натпис!

Само тој го може ова…„Колки нос, толки понос“ (колкав нос,толкава гордост), пишува на маицата која Огнен Амиџиќ  ја облекол и во која ја водел својата емисија. „Слободно би можел да […]

Видео

Гостин ѝ СЕ НАФРЛИ на водителка среде емисија!

Италијанскиот комичар Џин Ноки, направи вистински скандал гостувајќи во емисија на италијанска телевизија.Тој во еден момент ѝ изјави љубов на водителката. Но, тоа не му беше доволно, па стана и […]

Занимливости

Македонската телевизија ја претстави програмата за 2013

Македонската телевизија ја претстави својата програма за наредната година поделена во неколку дела. Најдобриот македонски шоу-мен, Игор Џамбазов, покрај Џамбо Бинго, ќе се појави во свое шоу ЏИШ (Џамбазов Игор […]