Ознака: емотивна порака

Сцена

Лила со емотивна порака се прости од Драган Вучиќ: „Не заборавај да го поздравиш татко ми“

Тажна вест за смртта на Драган Вучиќ утринава ја потресе Македонија. Вучиќ почина од последица на коронавирусот, а мнгоумина се во шок и неверување дека водителот повеќе не е меѓу […]

Магазин

„Те сакам принцезо моја“ – емотивна порака на автопатот Скопје – Велес

„I love my princess“ или на македонски јазик „Те сакам принцезо моја“ – порака со ваква содржина беше поставена на еден од надвозниците на автопатот од Скопје кон Велес. Фотографијата […]

Сцена

Емотивна порака од Тони Цетински до Тоше Проески

Само два дена пред десет годишнината од смртта на Тоше Проески, хрватскиот пејач, Тони Цетински реши да сподели искрена порака до својот другар и соработник. Цетински на својот Фејсбук профил напиша […]

Сцена

Емотивна порака на Гоца Тржан за секоја мајка!

Поп пејачката Гоца Тржан ги разнежни бројните обожаватели со фотографија која ја објави на нејзиниот Инстаграм профил. Таа споделила фотографија од ќерката Лена кога имала само три дена и опишала […]

Сцена

Те гледавме и учевме од тебе – Тони Михајловски со емотивна порака до својот прерано починат колега

Актерот Тони Михаиловски на социјалната мрежа Фејсбук упати емотивна порака до својот прерано починат колега Ненад Стојановски. Стојановски беше еден од најпознатите актери во Македонија играше во голем број на театарски […]