Ознака: Емра Куртишова

Сцена

Исаура од „Преспав“ објави фотографија од голите гради, па испрати моќна порака до сите жени

Македонската актерка Емра Куртишова која што ја толкува улогата на Исаура во хумористичната серија „Преспав“, а со која што и се прослави, привлече големо внимание во јавноста со фотографијата која […]

Сцена

Ја запознавме во улогата на Исаура во „Преспав“: Која е актерката која ја освои македонската публика?

Во третата сезона на популарната македонска серија „Преспав“, се појави помошничката Исаура која стана голема љубов на рецепционерот Талат, но за брзо време таа си замина од пансионот со својот […]