Ознака: ЕМСЦ

Балкан

ЕМСЦ: Шансата за посилен земјотрес не е повеќе од неколку проценти

Европскиот медитерански сеизмолошки центар на Твитер вчера одговори на прашањето дали постои веројатност за уште посилен земјотрес од вчерашниот разорен земјотрес со јачина од 6,2 степени. „Веројатноста за појак земјотрес […]