Ознака: Енвер Бајрамовски

Вести

Убиецот на полицаецот Горан Станишевски може да добие доживотна затворска казна

Kумановецот Енвер Бајрамовски (33), кој пред десет дена со нож го уби полицаецот Горан Станишевски (36), е осомничен за кривичното дело убиство и се соочува со казна од 10 години […]