Ознака: Енвер Хоџај

Балкан

Хоџај: Косово никогаш не било ниту ќе биде дел од Србија

Шефот на косовската дипломатија, во заминување, Енвер Хоџај, му возврати на новиот српски претседател Александар Вучиќ, изјавувајќи дека Косово никогаш не било дел од Србија.Реакцијата на Хоџај следува по заклетвата […]