Ознака: Енергија

Здравје

Чудо во чаша: Ја лекува настинката и ја враќа енергијата

Есента често носи настинки и омалаксаност, односно намалена енергија, но овој напиток ќе ви ја врати силата. Составот на напитокот е богат, а подготовката е лесна. Неговата можеби најголема тајна […]

Здравје

Дали секогаш се будите навечер во исто време? Тоа може да открие многу за вашето здравје

Будењето во текот на ноќта е поврзано со нашата психо-физичка состојба. Ако секоја вечер се будите во одредено време, а потоа продолжите да спиете, тоа може да открие што не работи […]

Свет

САД по прв пат во историјата произведоа повеќе енергија од обновливи извори отколку од јаглен (ВИДЕО)

САД по прв пат годинава генерираше повеќе електрична енергија од обновливи извори отколку од јаглен. Во април годинава 23% од генерираната енергија во САД беше од зелени извори како што […]