Ознака: Енергија

Живот

Утринска рутина: 3 совети за како секое утро да имате повеќе енергија

Наутро не можете да го напуштите креветот и го мразите буквално целиот свет со самата помисла дека треба рано наутро да заминете на работа или да извршувате други обврски. Но, […]

Живот

Луѓето со овие 8 особини се најдобрите пријатели коишто можете да ги имате

Најдобри пријатели се оние луѓе од коишто очекуваме да нè негуваат, да нè утешат, да ни дадат енергија… Нашите меѓусебни реакции со овие мажи и жени треба да нè ревитализираат, […]

Кулинарство

Направете си КАФЕ СО ПУТЕР и имајте енергија во текот на целиот ден!

Путер во утринската шолја кафе, ова е најновиот тренд што се шири во Америка. Оваа комбинација би требала да допринесе за наша поголема продуктивност и креативност рано наутро.Експертите велат дека […]

Занимливости

За да не бие малер исфрлете ги овие три работи од домот

Според фенг-шуи овие работи мора да ги исфрлете од дома  Ако не знаете  фенг-шуи е древна кинеска вештина за уредување во склад со окружувањето и привлекувањето позитивна енергија во домовите […]

Вести

Нормализирана испораката на топлинска енергија

Испораката на топлинска енергија во централниот дел на Скопје и делови од општина Карпош е нормализирана, соопштија вечерва од „Балкан Енерџи Груп“.   Eкипите на Дистрибуција со топлина „Балкан енерџи Груп“ […]

Живот

Експертите советуваат: Еве како да „ПУКАТЕ“ од енергија на работа по празниците!

Остануваат уште неколку дена од старата 2016 година, а пред нас се празници и неработни денови. За да ви биде полесно враќањето на работа по празниците ви пренесуваме неколку совети…По […]

Контроверзни фајлови

Бев скептик, но се омажив со човек со натприродна моќ и работите СТАНАА ЧУДНИ!

Поранешен скептик за паранормалното открива дека откако се омажила со човек со натприродни моќи, се тргнало наопаку.Луиза Оукли Грин е научник, која целиот живот била скептик на темата натприродни способности. […]