Ознака: епидемијата на морбили

Живот

Епидемијата на морбили не стивнува, еве колку нови заболени има за една седмица

Од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) информираат дека за само една седмица вкупно се пријавени 109 нови случаи на мали сипаници (морбили), од кои 49 се од Скопје. Меѓу нив […]