Ознака: епископ Давид

Балкан

Со Ковид-19 заразен епископот Давид кој ја водеше литургијата на погребот на Иринеј

Српскиот епископ Давид е заразен со коронавирус и е хоспитализиран, објави РТС. Тој вчера го служеше погребното опело и литургијата на погребот на патријархот Иринеј.Како што потврди РТС, епископот Давид […]