Ознака: Епископ Тихон

Вести

Иванов на средба со Епископ Тихон, Викар на Патријархот московски и на цела Русија

Претседателот на Република Македонија,  Ѓорге Иванов, денеска во Вила Билјана во Охрид го прими Епископ Тихон, Викар на Патријархот московски и на цела Русија, кој престојува во посета на Република […]