Ознака: ЕПП

Вести

Димитриев и Груевски на конгрес и самит на ЕПП во Малта

Премиерот Емил Димитриев и делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот Никола Груевски учествуваат на Конгресот на Европската народна партија и на Самитот на европските десничарски партии,  што се одржуваат денеска […]

Вести

Македонија и земјите од Западен балкан се блиски партнери на ЕУ, опозициските медиуми манипулираат со резолуција во која не се споменува Македонија

Опозициските медиуми, пред сè Алсат телевизија и Нова ТВ на Борјан Јовановски, а потоа и останатите објавија вест дека во Малта на Конгресот на Европската народна партија ќе се гласа […]