Ознака: Ерван Фуере

Вести

ФОТО: Ерван Фуере во инвалидска количка- има проблеми со здравјето

Поранешниот амбасадор на Европската Унија, Ерван Фуере, има проблеми со здравјето, пишува Телеграф.мк.Тој на една телевизиска емисија беше забележан во инвалидска количка. Фуере беше претставник на ЕУ во Македонија до […]

Вести

Фуере не нѐ смета за живи луѓе: Овој народ многу добро се сеќава како Ахмети влезе во владата

Ирецот Ерван Фуере, беше евроамбасадор и специјален претставник на ЕУ во Македонија од 2005 до 2011 година, односно во периодот кога е постигнат договор за формирање влада на победник со победник од […]