Ознака: ерекција.

Љубов и секс

Колку е длабока вагината и останати прашања кои ве интересираат

Некогаш на сите ни паѓаат на памет прашања чии одговори би сакале да ги дознаеме. Иако е доста чудно да разговарате за нив со други луѓе, сепак постои начин да ја задоволите […]

Останати спортови

Доби ерекција при врачување на медал

Американскиот веслач Хенри Румел се најде во бизарна ситуација, откако на доделувањето на медалите, тој видно се возбудил од големиот успех, па на социјалните мрежи наиде на коментари оти имал […]

Живот

Бизарна смрт при секс: Умирал, но ерекцијата не престанувала

Брзата помош пред неколку дена примила несекојдневен повик, а настанот се развивал уште понесекојдневно. Вознемирена жена се јавила во Брза помош да пријави лице кое доживеало потежок инфаркт. Повозрасен белграѓанец водел […]

Занимливости

Испил апчиња за ерекција и завршил на лекар

Илјадници мажи низ светот се соочуваат со здравствената состојба позната како пријапизам – долги, непотребни и болни ерекции. Иако никогаш не е официјално потврдено што ја предизвикува оваа состојба, се […]

Љубов и секс

Мажите имаат „тајна“ која секоја жена мора да ја знае. Еве за што се работи

Ова е момент кога секој маж се буди со утринска ерекција, секое утро. Но зошто ова се случува?Факт е дека машкото и женското тело значително се разликуваат, но дали сте […]

Љубов и секс

Кујнска алатка која ја користите секојдновно ви го уништува сексуалниот живот

Доколку  имате проблем со  достигнување ерекција, многу  е веројатно во  домаќинството имате  токсични закани за кои  и  не знаете.Затоа можеби  би  требало да ги  фрлите сите  тенџериња и тавчиња бидејќи […]

Живот

Ако го пиете ОВА секој ден, пенисот наскоро ќе ви каже „ЧАО“!

Ако претерувате или пиете премногу газирани пијалаци, тоа сериозно може да влијае на вашиот број на сперматозоиди. Ова е тврдење на научници од Универзитетската болница во Копенхаген.Најново истражување на научниците […]