Ознака: Ерик Друе

Вести Свет

Приведен еден од неформалните лидери на “Жолтите елеци“ во Париз

Ерик Друе, еден од неформалните лидери на движењето “Жолти елеци“, е приведен синоќа во Париз заради организирање протест без претходно да го пријави. Според изјавата на адвокатката Кеопс Лара апсењето е целосно […]