Ознака: Еркал Кара

Вести

Заев на средба со турската амбасадорка Кара

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со турската амбасадорка Еркал Кара со која разговараше за текот на процесот за формирање на новата влада во Македонија.На средбата, како што […]

Вести

Средба Груевски- Кара: Се разговараше за платформата која е обид за репреговарање на Охридскиот рамковен договор како и за политичката криза

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со секретарот за меѓународна политика на партијата Александар Николоски, на нејзино барање оствари средба со амбасадорката на Република Турција Еркал Кара.Амбасадорката истакна дека за […]