Ознака: ерменија

Вести

Азербеџан сруши руски воен хеликоптер над Ерменија

Предмалку Азербеџан потврди дека по грешка го срушиле рускиот хеликоптер и се извини. Се очекува реакција на Москва. Руското министерство за одбрана денеска соопшти дека еден од нивните хелихоптери бил […]